Leczone choroby skóry

pełny zakres chorób skóry u niemowląt, dzieci i dorosłych, w tym leczenie zabiegowe:
 • krioterapia,
 • kriochirurgia,
 • elektrokoagulacja,
 • łyżeczkowanie.

Diagnostyka

 • w gabinecie pobierany jest materiał do badań mikrobiologicznych, mikologicznych,
 • parazytologicznych i wykonywane są testy ciqżowe przed podaniem określonych terapii.

Na miejscu pacjenci mogą korzystać z Laboratorium, w którym wykonujemy pełną diagnostykę laboratoryjną -badania z zakresu hematologii, biochemii, serologii, alergologii, immunologii, parazytologii, badania cytogenetyczne i genetyczne, molekularną diagnostykę infekcji, cytologie, badania infekcji urogenitalnych, w tym przenoszonych drogą płciową.

Badania dermoskopowe

 • służące wczesnemu wykrywaniu zmian nowotworowych skóry, błon śluzowych i paznokci, różnicowaniu zmian melanocytowych od niemelanocytowych i diagnostyce zmian łagodnych .

Jest skuteczną metodą diagnostyczną, polegającą na oglądaniu zmian skórnych w powiększeniu 10-20x w dermoskopach ręcznych oraz ok. 20-70x w wideodermoskopach. Jest badaniem nieinwazyjnym, niebolesnym i dość szybkim. Gabinet jest wyposażony w wysokiej klasy wideodermoskop DERMOSCOPE DYNAMIC FotoFinder 800HD, oraz DERMLITE.

Inflamoskopia 

 • to metoda diagnostyczna używana w diagnostyce różnicowej zapalnych chorób skórnych.

Polega na oglądaniu w dermoskopie istotnych elementów skórnych jak np. łuski, naczynia, grudki o rozmaitym zabarwieniu, struktury okołomieszkowe, obszary bezstrukturalne, elementy pasożytów, itd. i w oparciu o tzw. wzorzec pozwala na sprawną i szybką diagnostykę różnicową. Pozwala rozróżnić np. pojedyncze nietypowe zmiany łuszczycowe, ogniska liszaja płaskiego, wyprysku, zmian ziarniniakowych - ziarniniaka obrączkowatego, gruźlicy, sarkoidozy, tocznia krążkowego, rogowacenia słonecznego i wiele innych zmian. Jest często wykorzystywana do postawienia rozpoznania w przypadku zmian wątpliwych bez konieczności pobierania wycinka do badania histopatologicznego.

Badanie w lampie Wooda

 • badanie wykonuje się w ciemni. Pozwala na identyfikację rodzaju infekcji skóry i włosów w lampie fluorescencyjnej. Badanie służy diagnostyce chorób skórnych i kontroli postępu leczenia np. powierzchownych i głębokich infekcji grzybiczych i bakteryjnych skóry i włosów.

Badanie trichoskopowe

 • leży w zakresie diagnostyki cyfrowej. Służy ocenie stanu włosów i diagnostyce różnicowej łysień oraz monitorowaniu postępu leczenia. 

Trichogram klasyczny służy do oceny stanu korzeni włosów, określenia typu łysienia oraz zaburzeń strukturalnych łodygi włosów, ocenie zmian okołomieszkowych i naczyniowych skóry głowy.


Badania kliniczne

 • w naszym Ośrodku Badań Klinicznych prowadzimy badania kliniczne w zakresie tolerancji, bezpieczeństwa i skuteczności nowych preparatów leczniczych - dermatologicznych, preparatów hormonalnych ginekologicznych, leków używanych w leczeniu osteoporozy.

Dzięki wykwalifikowanej kadrze badawczej i zapleczu sprzętowemu/aparatura medyczna/ ukończyliśmy liczne badania nad nowymi lekami, co umożliwiło ich ostateczną rejestrację i skierowanie do szerokiego stosowania przez pacjentów.

Kompleksowa diagnostyka

Zakres usług medycznych

DERMATOLOGIA

DERMATOLOGIA DZIECIĘCA

GINEKOLOGIA

ENDOKRYNOLOGIA

DIABETOLOGIA

GASTROENTEROLOGIA

KARDIOLOGIA

KARDIOLOGIA DZIECIĘCA

REHABILITACJA

DIETETYKA KLINICZNA

STOMATOLOGIA